Als het gaat om sociale veiligheid op scholen richten besturen zich te veel op het beleid en de procedures en te weinig op het gedrag van het personeel. Dat schrijft de Onderwijsinspectie na onderzoek.
De inspectie deed onderzoek op vijf basisscholen, zeven middelbare scholen en negen scholen in het speciaal onderwijs. De scholen spreken volgens de inspectie te weinig met het personeel over wat sociale veiligheid voor iedereen in de organisatie inhoudt. De gesprekken die gevoerd worden gaan te veel over het gedrag van leerlingen en te weinig over dat van het personeel.
“We zien dat op de scholen sociale veiligheid heel belangrijk wordt gevonden”, zegt Rogier Oet, directeur Toezicht bij de Onderwijsinspectie. “Er wordt ook veel aan gedaan, maar niet voldoende. Veel protocollen zijn bijvoorbeeld niet goed vindbaar en er wordt onderling niet over gesproken.”
Lees verder via nos.nl
Waar ligt uw burgemeester wakker van? Kom 1 juli naar de editie Oost-Nederland van het HCB Seminar De Veilige Gemeente, deze keer over actuele on- en offline risico’s in uw gemeente. Met aandacht voor hackers en online fraudeurs, explosies, jonge criminelen, de impact van online op offline, polarisatie & radicalisering en personen met onbegrepen gedrag. Ook gaan we in op een integrale aanpak, het delen van kennis- en informatie en de regelgeving daarbij. Kijk voor meer informatie en inschrijving op haagscongresbureau.nl. Verder met onder andere Luuk Bekkers (Haagse Hogeschool) en Ben Braun (Reinier van Arkel).