Jeugdbescherming Noord krijgt zijn certificaat weer terug. Dat betekent dat de organisatie die de jeugdzorg in Groningen en Drenthe verzorgt, weer voldoet aan alle wettelijke normen voor jeugdbescherming en reclassering.
Sinds eind vorig jaar werkte Jeugdbescherming Noord (JBN) met een overbruggingscertificaat, omdat er veel problemen waren gemeld bij de organisatie. De afgelopen maanden zijn er verbeteringen doorgevoerd.
Er zijn meer mensen aangenomen, het ziekteverzuim is teruggedrongen en het management is beter georganiseerd, “waardoor de werklast nu beter beheerst wordt”, zegt directeur Sara van der Broek van het Keurmerkinstituut. Dat instituut verleent de certificaten en heeft de organisatie onderzocht in vijf audits, die de afgelopen zes maanden zijn uitgevoerd.
Lees verder via nos.nl
Weten hoe je de veiligheid en leefbaarheid in uw gemeente verbetert? Kom dan naar de HCB Seminarreeks Topsprekers in Veiligheid 2025, die plaatsvindt op 1 oktober, 12 november en 26 november. Met drie middagsessies die diverse thema’s behandelen, waaronder: Jeugdcriminaliteit, Artificial Intelligence (AI) en omgaan met personen met onbegrepen gedrag. Kijk voor meer informatie en inschrijving op haagscongresbureau.nl. Met onder andere Hans Moors (partner van EMMA), Dr. Evelyn Heynen (universitair docent Klinische kinder- en jeugdpsychologie Open Universiteit), Michael Kowalski (hoogleraar Applied Ethics in Intelligence and Security) en Dr. Ruben Timmerman (onderzoeker Erasmus Universiteit Rotterdam).